W starszym budownictwie wielorodzinnym bardzo popularnymi rozwiązaniami były piwnice, które przynależały do każdego z mieszkań. Zazwyczaj były one ulokowane na kondygnacji –1, a każdy z właścicieli mieszkań miał dostęp do odrębnego pomieszczenia, przydzielonego jedynie do jego lokalu. Dziś coraz większym uznaniem cieszą się komórki lokatorskie – czyli pomieszczenia spełniające podobną funkcję, ale umiejscowione zazwyczaj na tej samej kondygnacji, na której znajduje się apartament.

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym montażu komórek wykonanych ze stalowych ścianek działowych w blokach mieszkalnych. Tego typu pomieszczenia doskonale sprawdzają się jako dodatkowa przestrzeń do magazynowania wszelkich artykułów, na które nie ma miejsca w mieszkaniu – od przetworów, przez sprzęt sportowy, aż po sezonową odzież czy obuwie.

Charakterystyka komórek

Pomieszczenie, jakim jest komórka, zazwyczaj ma niewielką powierzchnię (ok. 3 metrów kwadratowych), jest zamykane na klucz oraz dostępne tylko dla właściciela określonego mieszkania. Oznacza to, że taki obiekt pozwala na bezpieczne przechowywanie dodatkowych artykułów, bez konieczności współdzielenia przestrzeni magazynowej z innymi mieszkańcami bloku.

W nowoczesnych apartamentowcach dodatkowe boksy lokatorskie nie zawsze są przydzielane do każdego z mieszkań, dlatego na etapie kupna apartamentu warto dowiedzieć się, czy tego typu przestrzeń jest dostępna dla konkretnego lokalu. Deweloperzy często udostępniają możliwość uiszczenia dodatkowej opłaty za przydzielenie takiego składziku.

Nasze realizacje – przykładowe fotografie

Niniejsza podstrona powstała z myślą o naszych przyszłych klientach, którzy rozważają nawiązanie współpracy z doświadczonym wykonawcą komórek oraz boksów. Do wglądu przedstawiamy nasze przykładowe realizacje:

  • obudowy wentylatorów,
  • komórki umiejscowione na terenie garażu podziemnego,
  • boksy specjalne wykonane z siatki,
  • pomieszczenia na jednoślady,
  • wiaty i altany osiedlowe.