Blog

Można je spotkać w nowoczesnym budownictwie, a także innych przestrzeniach magazynowych udostępnianych do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Systemy piwniczne to wygodne i elastyczne podejście do wygradzania różnorodnych powierzchni za pomocą ścianek działowych. Zapewniają one zarówno prywatność, jak i doskonałą ochronę przedmiotów. Jest to tanie i komfortowe podejście do projektowania komórek lokatorskich, w których można przechowywać rzeczy wykorzystywane sezonowo. Dowiedz się więcej o zaletach systemów piwnicznych, które przedstawiamy w tym artykule!

Czytaj dalej

Dominujące stare budownictwo przyzwyczaiło nas do tego, że niemalże każdy ma własne pomieszczenie gospodarcze zwane… piwnicą. Właśnie tam składujemy wszystkie rzeczy, których rzadko używamy, a które nie mieszczą się już w naszych domach. W nowym budownictwie piwnice zostały zastąpione przez komórki lokatorskie, które znajdują się na tym samym piętrze, co mieszkania, do których przynależą. Obecnie stają się one pewnego rodzaju nieruchomością luksusową, na którą nie każdy może sobie pozwolić

Czytaj dalej

Często potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia, gdzie na przykład chowamy przetwory czy sprzęt wykorzystywany jedynie sezonowo – na przykład narty lub rower. Niektórzy robią z tych pomieszczeń swoje warsztaty, a niektórzy nawet przeznaczają je na swoje prywatne siłownie! Piwnice i komórki lokatorskie, bo właśnie o nich mowa, to dodatkowa przestrzeń przynależne do mieszkania, która nie wlicza się w jego metraż, a z której dowolnie możemy korzystać. Jednakże czy faktycznie te dwa pomieszczenia są tym samym? Tego dowiecie się w tym artykule!

Czytaj dalej

Bez względu na to czy kupujesz swoje pierwsze mieszkanie, czy może raczej kolejne, koniecznie zwróć uwagę na wszelkie przyległości, które mogą okazać się wyjątkowo użyteczną przestrzenią dla Ciebie. Jest to szczególnie ważne, kiedy decydujemy się na zakup lub wynajem raczej niewielkiej kawalerki, w takim przypadku większa przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju sprzętów i innych rzeczy zawsze jest mile widziana.

Czytaj dalej

Mało kto wyobraża sobie obecnie posiadanie mieszkania bez miejsca, w którym można przechowywać wiele rzadziej używanych przedmiotów. Narty, meble czy wiele innych urządzeń wygodniej jest schować na czas, kiedy się ich nie używa, w miejsce, gdzie nie będą nikomu zawadzały. Do tej pory służyły do tego piwnice, czyli niewielkie pomieszczenia, na które miejsce w blokach czy domach jednorodzinnych przeznaczano na poziomie –1. Obecnie jednak inwestorzy decydują się na budowanie tak zwanych komórek lokatorskich, które są nowoczesnym podejściem do kwestii magazynowania sprzętów gospodarczych. Czym one są? Gdzie zwykle się je buduje? Tego dowiesz się czytając ten artykuł.

Czytaj dalej

5/5