Czym są komórki lokatorskie?

Czym są komórki lokatorskie?

Mało kto wyobraża sobie obecnie posiadanie mieszkania bez miejsca, w którym można przechowywać wiele rzadziej używanych przedmiotów. Narty, meble czy wiele innych urządzeń wygodniej jest schować na czas, kiedy się ich nie używa, w miejsce, gdzie nie będą nikomu zawadzały. Do tej pory służyły do tego piwnice, czyli niewielkie pomieszczenia, na które miejsce w blokach czy domach jednorodzinnych przeznaczano na poziomie –1. Obecnie jednak inwestorzy decydują się na budowanie tak zwanych komórek lokatorskich, które są nowoczesnym podejściem do kwestii magazynowania sprzętów gospodarczych. Czym one są? Gdzie zwykle się je buduje? Tego dowiesz się czytając ten artykuł.

Czym są komórki lokatorskie?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – są to pomieszczenia podobne w swojej funkcji do tych, które do tej poru budowało się w piwnicach. I chociaż wielu inwestorów nadal decyduje się na ich umieszczanie na poziomie –1 to jednak w nowoczesnym budownictwie wielu wykonawców stara się projektować i budować je tak, aby znajdowały się one najlepiej zaraz obok mieszkania. Komórka lokatorska dzięki temu może być nie tylko przestrzenią do magazynowania starych, rzadko używanych sprzętów lub wyposażenia, ale również pomieszczeniem gospodarczym o szerszym zastosowaniu.

Umieszczenie komórek lokatorskich

W nowoczesnym budownictwie, jak już zostało to wspomniane, pomieszczenia te stawa się już bliżej domów, nie zaś poniżej parteru. Sprawia to, że można wykorzystać je nie tylko do przechowywania sprzętów takich, jak narty, ale również przerobić je na spiżarnię, do której zawsze się wygodniej sięgnie niż schodząc na sam dół bloku tylko po to, żeby za chwilę ponownie wracać na górę do swojego mieszkania. Odpowiednim dostosowaniem boksów i komórek lokatorskich zajmuje się między innymi firma dr construct, gdzie dokłada się wszelkich starań do tego, aby cechowały się one najwyższym poziomem użyteczności dla ich posiadaczy. Funkcjonalny boks jest na wagę złota, dlatego też wielu mieszkańców bloków tak bardzo o nie walczy, co również tłumaczy ich względnie wysoką cenę.