Przyległości przy zakupie mieszkania: hala garażowa, komórki lokatorskie

Przyległości przy zakupie mieszkania: hala garażowa, komórki lokatorskie

Bez względu na to czy kupujesz swoje pierwsze mieszkanie, czy może raczej kolejne, koniecznie zwróć uwagę na wszelkie przyległości, które mogą okazać się wyjątkowo użyteczną przestrzenią dla Ciebie. Jest to szczególnie ważne, kiedy decydujemy się na zakup lub wynajem raczej niewielkiej kawalerki, w takim przypadku większa przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju sprzętów i innych rzeczy zawsze jest mile widziana.

Czym są wspomniane przyległości?

Jak można się łatwo domyślić po wstępie, jest to nic innego jak dodatkowa przestrzeń, która służy nam do przechowywania różnego rodzaju sprzętów. Ponadto do przyległości zalicza się takie przestrzenie i obiekty jak:

– miejsce na samochód (garaż lub parking),
– komórka lokatorska i piwnica,
– boksy i inne miejsca na przechowywanie jednośladów,
– balkony i tarasy.

Decydując się na zakup własnego M warto zobaczyć, jakie dodatkowo udogodnienia związane z przestrzenią do przechowywania są w ofercie. Zdecydowanie dla kierowcy ogromnym udogodnieniem będzie garaż, z kolei dla osoby ceniącej sobie bliskość natury i możliwość oddychania świeżym powietrzem będzie posiadanie balkonu bądź tarasu.

Przyległości a wartość mieszkania

Zasada jest prosta – im więcej jest oferowane tym większą cenę mieszkania może ustalić sprzedawca. Mieszkanie z balkonem, tarasem i możliwością zaparkowania własnego pojazdu – dwuśladu lub jednośladu – będzie zdecydowanie droższe niż takie bez wspomnianych przyległości. Z drugiej strony warto również zwrócić uwagę na to jak wyglądają te przestrzenie, a także na poziom ich funkcjonalności. W końcu piwnicę bez regałów trudno będzie zagospodarować. Z kolei przebywanie na rozpadającym się tarasie raczej nie jest komfortowe, a już na pewno nie jest przyjemne.

Dodatkowa funkcja balkonu i tarasu

W przypadku tych przyległości warto zwrócić uwagę na możliwość rozwieszenia na nich swojego prania. Chociaż często dopiero co wyprane rzeczy suszone są w łazienkach, to jednak zdecydowanie lepiej jest postawić na przestrzeń na dworze – ubrania szybciej wyschną, a świeże powietrze nadaje im przyjemnego zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *